Różne opinie

Różne opinie

Inżynierem ds. jakości postanowiłem zostać pod wpływem przekonywań ze strony mojego taty, którego pojęcie o kontrolerach jakości pochodzi jeszcze z czasów komuny. Ojciec przez bardzo wiele lat pracował jako zwykły pracownik linii produkcyjnej i miał do czynienia z wieloma różnymi specjalistami od jakości. W głowie mojego ojca powstał w tym czasie obraz kontrolera, który nie dość, że ma ciekawą i rozwojową pracę, to jeszcze zajmuje znamienite stanowisko w firmie i zarabia dużo pieniędzy.

Od czasów aktywności zawodowej mojego ojca minęło sporo czasu i przez ten czas bardzo wiele się zmieniło. Praca specjalisty ds. jakości jest nadal dość ciekawym zajęciem, jednak wcale nie najciekawszym i najbardziej rozwojowym. Osoby zatrudnione na tym stanowisku pracy przeciętnie zarabiają około 3 tysięcy złotych netto miesięcznie, co przy współczesnym zróżnicowaniu płacowym jest wartością dość średnią, zakrawającą nawet o małą. Na szczęście  w zawodzie inżyniera jakości nie pracuje się całe życie, inżynier ds. jakości Elbląg, a istnieją dość duże możliwości rozwoju zawodowego i awansu, na przykład na stanowisko dyrektora ds. jakości lub dyrektora produkcji. Zawsze można też zmienić miejsce zatrudnienia na takie, które będzie nam bardziej odpowiadało.

Jestem inżynierem, spełniłem marzenie mojego ojca i choć on uważa, że złapałem Pana Boga za nogi, to moje nastawienie do wykonywanej funkcji jest nieco odmienne. Nie narzekam na swoją pracę, ale również nie wychwalam jej pod niebiosa. Za parę lat nie chciałbym nadal piastować funkcji inżyniera ds. jakości.

Zostaw komentarz