Studia inżynierskie w cenie

Studia inżynierskie w cenie

Chociaż kierunek studiów nie zawsze decyduje o dalszej drodze zawodowej, to przed wyborem warto pomyśleć co chcielibyśmy robić w przyszłości? Z czym wiązać swoją ścieżkę kariery? Obecnie, wśród poszukiwanych na rynku pracy specjalistów, bardzo cenieni są wykwalifikowani inżynierowie. Oprócz specjalistycznej wiedzy, która jest im niezbędna, każdy inżynier kształcony jest także z zakresu zarządzania, informatyki, czy finansów i rachunkowości. Wszechstronność zdobytej wiedzy, pozwala na elastyczność i mobilność zawodową, która jest dzisiaj priorytetem.

Absolwenci studiów inżynierskich o specjalności Inżyniera jakości mogą liczyć na zatrudnienie w każdej firmie, która zobowiązana jest do spełniania określonych standardów jakościowych. Inżynier do spraw jakości jest zawodem bardzo wszechstronnym. Specjaliści z tego zakresu poszukiwani są w wielu różnych branżach. Pracę można znaleźć m.in. w produkcji, przemyśle, rolnictwie, handlu, transporcie, budownictwie, a nawet w sektorze medycznym czy bankowym.

Stanowisko inżyniera jakości jest stanowiskiem samodzielnym. Niemniej jednak współpracuje on z działem produkcji, sprzedaży, zaopatrzenia, tak więc wiedza z zakresu zarządzania i informatyki jest w tym zawodzie niezbędna, aby efektywnie wypełniać obowiązki służbowe.

2 odpowiedzi do “Studia inżynierskie w cenie”

Avatar for Mati
Avatar for Przemek

Zostaw komentarz