Kłamstwo ma krótkie nogi – Dlaczego nie warto kłamać w CV?

Kłamstwo ma krótkie nogi - Dlaczego nie warto kłamać w CVKłamstwo nigdy nie popłaca i w najmniej oczekiwanym momencie może wyjść na jaw. Nie warto kłamać w życiu prywatnym, a już tym bardziej w życiu zawodowym. Nawet jeśli znajdziemy ofertę pracy, która nas zachwyci i tak bardzo nam na niej zależy, że jesteśmy w stanie przekoloryzować pod nią nasz życiorys, NIE WARTO!

Po pierwsze istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że nasze kłamstwa zostaną zweryfikowane już na rozmowie kwalifikacyjnej. Po drugie, w ten sposób możemy stracić nie tylko szansę na zatrudnienie, ale także wiarygodność i dobre imię. I co najważniejsze, nawet jeśli za pomocą „podrasowanego” CV uda nam się zdobyć upragnione stanowisko, prędzej czy później obowiązki zawodowe zweryfikują nasze kompetencje i umiejętności. Wysokie oczekiwania szefa i delegowanie trudnych zadań, bo przecież według informacji zawartych w naszym życiorysie jesteśmy w stanie wykonać powierzone obowiązki. Pół biedy jeśli w którymś momencie pracodawca stwierdzi, że jednak nie nadajemy się na to stanowisko i nas zwolni. Ale gorzej jeśli w tak zwanym międzyczasie popełnimy takie błędy, których konsekwencje mogą stać się dla nas opłakane.

Co nam grozi? Począwszy od zwolnienia w trybie natychmiastowym, poprzez zwolnienie dyscyplinarne, aż na odpowiedzialności majątkowej kończąc. Może zaistnieć taka sytuacja, że wskutek kłamstwa dotyczącego naszych kwalifikacji i uprawnień, pracodawca poniesie straty, którymi nas obciąży. W skrajnych przypadkach, w tak zwanych „grubych oszustwach” jak np. sfałszowanie dyplomu uczelni wyższej, grozi nam nawet odpowiedzialność karna i pozbawienie wolności.

3 thoughts on “Kłamstwo ma krótkie nogi – Dlaczego nie warto kłamać w CV?

  1. W tej chwili specjaliści ds. rekrutacji mają takie sposoby na sprawdzanie wierzytelności kandydata, że nawet najmniejsze kłamstewka wyjdą na jaw.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *