Rozmowa rekrutacyjna – jak się do niej przygotować?

Rozmowa rekrutacyjna – jak się do niej przygotować?

Do każdej rozmowy rekrutacyjnej trzeba się odpowiednio przygotować. Absolutnie nie powinno się pójść na nią „z biegu”, bo w ten sposób można stracić szansę na zatrudnienie. Solidne przygotowanie pozwoli na partnerską rozmowę podczas rekrutacji i zwiększy szanse na zdobycie upragnionej posady. Inżynier ds. jakości doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jakość jest w cenie. Od tego w jaki sposób się zaprezentuje na rozmowie rekrutacyjnej zależy jego dalsze „być albo nie być” w organizacji do której aplikuje. Co trzeba zatem zrobić? Jak się przygotować, żeby dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej?

Należy zebrać informacje dotyczące firmy oraz stanowiska, na które prowadzona jest rekrutacja. W tym celu warto skorzystać z Internetu, przejrzeć witrynę internetową danej organizacji, poczytać fora branżowe itp.

Warto spisać sobie najważniejsze informacje dotyczące swojej osoby, osiągnięć, kwalifikacji i umiejętności niezbędnych do pracy na określonym stanowisku. Dobrze jest wypisać także swoje słabe i mocne strony, zastanowić się nad tym dlaczego nasza kandydatura będzie najlepsza – są to jedne z najczęściej zadawanych pytań podczas rekrutacji.

Warto przygotować sobie także listę pytań, które chcielibyśmy zadać osobie prowadzącej rekrutację.

Zdecydowanie warto sprawdzić czas dotarcia na miejsce w którym odbędzie się rozmowa rekrutacyjna i przygotować sobie margines na ewentualne korki. W ten sposób unikniemy spóźnienia, które byłoby co najmniej nieprofesjonalne.

Zostaw komentarz