Jakie wymagania trzeba spełnić, by zostać inżynierem jakości?

wymagania na inżyniera ds. jakościPodstawowym i zarazem absolutnie niezbędnym wymaganiem jest posiadanie wykształcenia wyższego inżynierskiego, a więc legitymowanie się dyplomem magistra inżyniera. Najlepiej, jeżeli studia dotyczyć będą tematyki z pogranicza materiałoznawstwa i technologii produkcji. Istnieją także kierunkowe studia inżynierii jakości, jednak zazwyczaj prowadzone są w trybie podyplomowym.

Kolejnym wymaganiem są zdolności informatyczne, posiadanie czynnego prawa jazdy oraz biegłe posługiwanie się językiem angielskim w mowie i piśmie. Umiejętność obsługi specjalistycznych programów komputerowych również okaże się niezbędna.

Wiedza, dotycząca istniejącej na rynku aparatury kontrolnej i pomiarowej, nowinek technologicznych, potrzeb rynkowych i zestandaryzowanych wymogów jakościowych na pewno okaże się atutem.

Inżynier jakości musi potrafić pracować zarówno samodzielnie, jak i w grupie, być spostrzegawczym, dokładnym, terminowym, cierpliwym i charakteryzować się zdolnościami analitycznymi. Przydatna będzie także umiejętność przekazywania wiedzy i komunikatywność. Nie obędzie się też bez zdolności odczytywania rysunków technicznych i baz danych.

Warto również zdawać sobie sprawę, że niektórzy pracodawcy wymagają doświadczenia produkcyjnego, choćby podstawowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *