Jak wysokie są pensje inżyniera jakości?

Jak wysokie są pensje inżyniera jakości?

Wynagrodzenia inżynierów jakości zależą od posiadanego kapitału wiedzy i doświadczenia. Bezpośrednio wiąże się z tym zakres odpowiedzialności, wobec którego zarobki kształtują się wprost proporcjonalnie. Wielkość i renoma firmy, zapewniającej zatrudnienie, również nie są bez znaczenia i generalna zasada jest taka, że im większa firma, tym większe wynagrodzenia. Równocześnie w większych miastach można zarobić więcej niż w mniejszych i odnosi się do praktycznie każdego zawodu.

Przeciętne wynagrodzenie brutto na stanowisku inżynier jakości wynosi 5600 zł. i jest o tysiąc złotych wyższe niż średnia pensja w skali krajowej. Warto dodać, że większość osób, pracująca na tym stanowisku, zatrudniona jest w oparciu umowy o pracę, co stwarza możliwości otrzymywania dodatkowych benefitów takich, jak prywatna opieka medyczna.

Ponad połowa inżynierów gratyfikowana jest także premiami, a regularne comiesięczne dodatki płacowe otrzymuje 25% z nich. Jednocześnie miejmy na uwadze, że podana pensja jest wartością uśrednioną, a badania dowodzą, że co drugi inżynier jakości może zarobić nawet do 8 tys. zł. brutto.

2 odpowiedzi do “Jak wysokie są pensje inżyniera jakości?”

Avatar for Remik
    Avatar for Michał

Zostaw komentarz