Jak zostać inżynierem jakości?

Jak zostać inżynierem jakości?

Inżynier jakości to stanowisko coraz bardziej popularne, nie tylko w firmach produkcyjnych. Wymagania konsumentów wzrastają, zatem aby wyjść im naprzeciw należy stale kontrolować i – w razie potrzeby – poprawiać jakościowe walory oferowanych towarów i usług. Stąd coraz większa popularność zawodu inżyniera jakości, zwłaszcza że specjalistom tej branży oferuje się zazwyczaj bardzo atrakcyjne warunki zatrudnienia i wynagradzania.

W jakim kierunku powinny pójść młode osoby, by rozpocząć karierę w tej dziedzinie? Po pierwsze, muszą ukończyć studia wyższe o profilu technicznym i uzyskać tytuł inżyniera. Stopień zawodowy magistra zwykle nie jest już wymagany przez pracodawców, ale oczywiście będzie atutem. Ukończenie studiów technicznych nie jest proste, zatem przyszli absolwenci muszą przygotować się na niełatwy okres studencki – tytuł inżyniera jakości otworzy im jednak drogę do zdobycia wymarzonej pracy.

Zarządzanie i inżynieria produkcji, inżynieria materiałowa, zarządzanie jakością to niektóre z nazw studiów kierunkowych. Znajdują się one w ofercie Politechnik oraz krakowskiej AGH, a także szkół niepublicznych. Przygotowywanie się do studiów należy rozpocząć już w szkole średniej, by zdać maturę na odpowiednio wysokim poziomie, bowiem chętnych na studia dzienne jest naprawdę sporo – w zeszłym roku niemal 2.7 tysiąca osób na jedno miejsce!

Zostaw komentarz