Gdzie najłatwiej znaleźć pracę w charakterze inżyniera jakości?

Gdzie najłatwiej znaleźć pracę w charakterze inżyniera jakości?

W związku z tym, że zawód inżyniera jakości, wymaga ukończenia studiów technicznych, jest obecnie na rynku szeroko poszukiwaną specjalizacją. Aktualnie wybierać można spośród kilkuset ofert w całej Polsce. Najwięcej ogłoszeń o pracę dla inżynierów jakości występuje w województwie mazowieckim i dolnośląskim. Porównywalnie dużo znajdziemy również dla regionu małopolskiego.

W tej branży na czoło wysuwają się głównie trzy miasta: Warszawa, Kraków i Wrocław. Najtrudniej z pracą w tym zawodzie będzie natomiast w województwie warmińsko-mazurskim, świętokrzyskim, podlaskim i opolskim. Wbrew pozorom, niewiele ofert pracy znajdziemy również za granicą. Trzeba sobie przy tym zdawać sprawę, że zatrudnienie na stanowisku inżyniera jakości w większości przypadków będzie się wiązać z dojazdami do pracy – swoje obowiązki wykonuje on w zakładach produkcyjnych, które zazwyczaj zlokalizowane są na obrzeżach dużych ośrodków miejskich.

Ta niewielka niedogodność jest jednak często rekompensowana przez pracodawców – w wielu przypadkach możemy liczyć na zwrot kosztów dojazdu do pracy. Związane jest to z atrakcyjnym zapleczem socjalnym, oferowanym przez przedsiębiorstwa w ramach polityki zatrudnienia. Rynek pracownika, ekspansywny zwłaszcza na stanowiskach technicznych, wymusza na pracodawcach dostosowywanie się do oczekiwań potencjalnych pracowników, zarówno w zakresie udogodnień socjalnych właśnie, jak i w odniesieniu do benefitów pozapłacowych i wynagrodzeń.

6 odpowiedzi do “Gdzie najłatwiej znaleźć pracę w charakterze inżyniera jakości?”

Avatar for Kasia
    Avatar for Michał
Avatar for Adam
    Avatar for Michał
Avatar for Damian
    Avatar for Michał

Zostaw komentarz