Jak sobie radzić ze stresem na stanowisku inżyniera jakości?

Jak sobie radzić ze stresem na stanowisku inżyniera jakości?

Inżynier jakości odpowiada za zapewnienie odpowiednich standardów jakościowych danego produktu oraz jego komponentów. Czuwa nad przestrzeganiem ustalonych norm, modernizuje stosowane metody i kontroluje w tym zakresie procesy produkcyjne oraz… odpowiada za nie. Ostatni punkt jest kluczowy dla rozpatrywania zagadnienia stresu na stanowisku inżyniera jakości – stres ten jest bowiem duży i związany z ogromną odpowiedzialnością zawodową, a niejednokrotnie także z trybem pracy, bo inżynierowie jakości często muszą pracować na zmianach nocnych.

Stres w pracy inżyniera jakości wywołują przede wszystkim niedociągnięcia organizacyjne, a zatem nieumiejętne delegowanie obowiązków, zbyt duża ilość zadań do wykonania, presja czasu, częste zmiany decyzji, brak jasno określonych priorytetów i zindywidualizowania celów, słaba komunikacja, a także niestandaryzowanie procesów biurowych.

Stres w pracy może być groźny nie tylko dla samopoczucia, ale również zdrowia – często powoduje problemy z zasypianiem, bóle i zawroty głowy, osłabia odporność, a nawet może wywoływać ataki paniki. Jak sobie z nim radzić? Eksperci zalecają przede wszystkim ćwiczenia sportowe, doskonale wpływające na ogólną kondycję organizmu. Warto także poświęcać codziennie 10-15 minut na medytację, np. podczas przerw w pracy. Ważne jest także, by wszelkie wątpliwości, dotyczące zakresu naszych obowiązków, od razu konsultować z przełożonymi.

23 odpowiedzi do “Jak sobie radzić ze stresem na stanowisku inżyniera jakości?”

Avatar for Daria
Avatar for ewik
Avatar for Jacek
Avatar for Wiesław
Avatar for tomi
  Avatar for Michał
Avatar for Mirek
  Avatar for Michał
  Avatar for Ala
Avatar for Wiesiek
  Avatar for Michał
Avatar for Iwona
  Avatar for Michał
Avatar for Danuta
  Avatar for Michał
Avatar for Dominika
  Avatar for Michał
Avatar for Majka
  Avatar for Michał
Avatar for Monika
  Avatar for Michał
Avatar for Edyta
  Avatar for Michał

Zostaw komentarz