Zagrożenia w pracy inżyniera jakości

W zależności od tego w jakich warunkach dany inżynier ds. jakości Kalisz wykonuje swoje obowiązki, zagrożenia związane z jego stanowiskiem pracy mogą być bardzo różnorodne. Inżynier ds. jakości może pracować w budynkach administracyjnych i biurowych, w halach fabrycznych, pomieszczeniach laboratoryjnych i magazynowych oraz na wolnym powietrzu. Każde z tych miejsc wiąże się z szeregiem różnych czynników środowiska wpływających na sposób wykonywania pracy oraz na zagrożenia z nią związane.

Przykładowo, jeśli dany inżynier ds. jakości bardzo wiele czasu spędza przed ekranem komputera, na którym sporządza najnowsze analizy i tworzy dokumentację, siedzący tryb pracy będzie skutkował obciążeniem układu kostnego i mięśniowego, zmęczeniem wzroku, uczuciem rozdrażnienia czy, w drastycznych przypadkach, porażeniem prądem.

W przypadku wykonywania obowiązków na halach produkcyjnych inżynierowi grozi poślizgnięcie, upadek, złamanie kończyny, upadek z dużej wysokości (na przykład z drabiny), uszkodzenie ciała w wyniku kontaktu z maszyną produkcyjną, problemy ze słuchem spowodowane hałasem panującym na hali i wiele, wiele innych. Praca na wolnym powietrzu to z kolei zagrożenie zdrowia inżyniera wynikające ze zmieniających się warunków atmosferycznych. Zagrożenia czyhają na inżyniera wszędzie – trzeba je umieć jedynie rozpoznać i zminimalizować.

Zostaw komentarz